-
03 Фев 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Кметът на Ловеч поздрави читалищата и самодейците за техния празник 1 март
01 Март 2020 | 11:20
/КРОСС/ Читалищните дейци в Община Ловеч получиха за 1 март специално поздравление от Корнелия Маринова, кмет на Община Ловеч.
Поводът е Денят на самодееца и любителското художествено творчество.
В посланието се изтъква благородната им задача да прославят добродетелите на нашата родина, на нашия фолклор и да тачат паметта на нашите предци.
„Поздравявам местните ръководства и настоятелства за вложените усилия досега. За нас е много важно, че увличате младите жители в инициативите за опазване на традицията и нейното развитие. Бъдете здрави, изпълнени с добри помисли и удовлетворени от творчеството!“, се казва в поздравлението.
От своя страна повечето читалища в общината посрещат Баба Марта с разнообразни инициативи. Например НЧ"Светлина-1927 г." в село Лисец подреди изложба и украси с в бяло и червено дръвчетата пред сградата.
От днес и сградата на Община Ловеч е „накичена“ с голяма мартеница.
Пожеланието е нека всички мартенски празници да са слънчеви и благодатни за българите!