• 26 Авг 2026 |
  •  USD / BGN 1.1567
  •  GBP / BGN 0.8545
  •  CHF / BGN 0.9390
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Промени в ръководствата на „Булгартрансгаз“ и „Газов хъб Балкан“

Промени в ръководствата на „Булгартрансгаз“ и „Газов хъб Балкан“

/КРОСС/ „Булгартрансгаз" има нов изпълнителен директор. Начело на държавния газопреносен оператор застава Кирил Равначки, който сменя Владимир Малинов след повече от седем години начело на дружеството. Промяната вече е отразена на сайта на компанията и е вписана в Търговския регистър, предава NOVA.

Равначки не за първи път поема управлението на „Булгартрансгаз". Той временно ръководеше дружеството и през 2024 г., когато Малинов беше назначен за служебен министър на енергетиката в кабинетите на Димитър Главчев. От февруари 2023 г. Равначки е и член на Управителния съвет на газовия оператор.

Новият изпълнителен директор има дългогодишен опит в сектора. Между 2019 и началото на 2023 г. той ръководеше „Газов хъб Балкан", а преди това работи в „Булгартрансгаз". В периода 2012-2018 г. заема различни позиции в компанията, сред които специалист във финансовото звено и директор на управление „Анализи и международна дейност".

Рокадата обхваща и ръководството на „Газов хъб Балкан" - дъщерното дружество на „Булгартрансгаз", което управлява платформата за търговия с природен газ. След освобождаването си като изпълнителен директор на газопреносния оператор Владимир Малинов поема поста председател на Съвета на директорите на газовия хъб. Изпълнителен член на борда е Петя Иванова.

Малинов беше начело на „Булгартрансгаз" повече от седем години, с прекъсване през периода, в който заемаше поста служебен министър на енергетиката. Той беше част от правителството на Димитър Главчев от април 2024 г. до януари 2025 г., след което се върна в държавния газов оператор.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.