•  GBP / BGN 2.2881
  •  CHF / BGN 1.9984
  • Времето:  София 12°C

България U21 с летящ старт в европейските квалификации

/КРОСС/ Младежкият тим на България започна великолепно битката в квалификациите за Евро 2023, след като се наложи с 2:0 като гост над Молдова. По този начин възпитаниците на Александър Димитров дадоха заявка, че - макар и в коренно променен състав, ще повторят отличното представяне от предишния цикъл, в който бяха на косъм от класиране за континенталните финали.

„Лъвовете" не оставиха съмнение в превъзходството си в нито един момент от двубоя на стадион „Зимбру" в Кишинев. Още в третата минута Илия Груев даде заявка за българските амбиции с опасен шут покрай дясната греда на молдовската врата, а малко по-късно домакините създадоха единствената си реална опасност пред Светослав Вуцов, при която топката рикошира в напречната греда.

До края на първото полувреме България установи траен натиск и на няколко пъти пропусна от изгодни позиции. Логиката възтържествува в 52-рата минута, когато нашите поведоха в резултата след попадение на Мартин Минчев. Крилото на Спарта (Прага) отправи удар с глава, който се оказа непосилен за молдовския страж - 0:1. Българският тим продължи да контролира ситуацията и не позволи на съперника да отвърне на удара. Напротив - умелите действия на нашите бяха материализирани чрез второ попадение на Митко Митков, който в 75-тата минута отправи страховит изстрел от фаул за 0:2.

Във вторник, 7 септември, от 18:30 ч. тимът на Александър Димитров се изправя срещу Уелс на стадион „Славия" в София във втория си двубой от квалификационната си кампания.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 16. Мартин Дичев, 4. Християн Петров, 20. Симеон Петров, 6. Виктор Попов, 5. Йоан Бауренски, 8. Илия Груев (89 - 13. Димо Кръстев), 7. Станислав Шопов (56 - 14. Филип Кръстев), 17. Мартин Минчев (89 - 18. Мартин Сораков), 10. Владимир Николов (62 - 9. Мартин Петков), 11. Димитър Тонев (62 - 19. Митко Митков).

Селекционер: Александър Димитров.

Голмайстори: 0:1 Минчев 52, 0:2 Митков 75.