• 26 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1595
  •  GBP / BGN 0.8642
  •  CHF / BGN 0.9119
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Масов протест срещу насилието в Белград

Масов протест срещу насилието в Белград
Десетки хиляди поискаха оставки

/КРОСС/ Десетки хиляди протестираха срещу насилието в Белград. Това беше предизвикано от двете масови убийства в началото на май. Ученик застреля девет деца и охранител в училище. Ден по-късно младеж уби осем души в предградие на Белград.

Протестиращите смятат, че правителството не е направило достатъчно, за да ограничи насилието в страната. Дават за пример езика на агресия в проправителствените таблоиди, както и предавания с осъдени и с насилие.

Според протестиращите президентът Александър Вучич, вътрешният министър и шефът на Агенцията по сигурността трябва да продадат оставки.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.