-
11 Май 2026 |
USD / BGN 1.1765
GBP / BGN 0.8649
CHF / BGN 0.9163- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Необходимостта от промени в три закона обсъди здравният министър Сербезова с председателя на здравната комисия в НС
15 Март 2022 | 18:20
/КРОСС/ В спешен порядък Министерството на здравеопазването ще обсъди възможните изменения в Закона за убежището и бежанците, в Закона за здравето и в Закона за здравното осигуряване, за да могат всички украински граждани със статут на временна закрила, лицата с двойно гражданство и българските граждани, които пристигат от Украйна, да получават медицинска помощ в обема и качеството, гарантирани на българските граждани.
Предложенията за законодателни промени бяха обсъдени днес, 15 март, на среща между здравния министър проф. Асена Сербезова, председателя на Надзорния съвет на НЗОК и началник на кабинета на здравния министър доц. Васил Пандов и председателя на Комисията по здравеопазването към Народното събрание доц. Антон Тонев.
Към настоящия момент Министерството на здравеопазването е създало организация за оказване на медицинска помощ при спешни състояния на всички лица, пристигащи от Украйна. Спешната медицинска дейност се извършва от центровете за спешна медицинска помощ и спешните отделния на лечебните заведения, финансирани от държавния бюджет.