-
19 Юли 2026 |
USD / BGN 1.1435
GBP / BGN 0.8510
CHF / BGN 0.9228- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Томислав Дончев: Към България риск от мигрантски натиск няма, повод за паника също
29 Февруари 2020 | 10:12
/КРОСС/ „Към България риск от мигрантски натиск няма, повод за паника също”, каза вицепремиерът Томислав Дончев в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ.
По думите му, мигрантски натиск по българската граница няма, има опити за преминаване през границата, но те са единични. Според него, повод за паника няма. „Ситуацията е сложна, но към България риск от мигрантски натиск няма”, заяви вицепремиерът.
Това по думите му е в резултат на добрата работа на Гранична полиция и на политиката, водена от правителството. "В Близкия изток и не само там, ситуацията е нестабилна и рисковете за създаване на мигрантска вълна изобщо не са изчезнали”, каза още Томислав Дончев и допълпни, че в момента външната политика е сложна и динамична.