• 23 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1595
  •  GBP / BGN 0.8642
  •  CHF / BGN 0.9119
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

90 са вече загиналите при инцидента в китайска мина (Обновена)

90 са вече загиналите при инцидента в китайска мина (Обновена)

/КРОСС/ Деветдесет са вече миньорите, които загинаха при инцидента във въгледобивна мина в град Чандчжъ, в северозападната китайска провинция Шанси, съобщават Китайската държавна телевизия и Ройтерс, цитирани ото БТА.

В мината е имало опасно превишаване на равнищата на въглероден оксид. Стигнало се е до взрив. Злополуката е станала снощи в 21:43 ч. местно време в мина Люшеню в района Цинюан на Чанчжъ. По това време под земята имало общо 247 миньори.

Към 03:33 ч. в днес местно време (22:33 ч. в петък българско време) на повърхността бяха изведени 157 души. Блокирани под земята останаха  около 90 души, за които сега държавната телевизия съобщава, че са загинали.

Продължава спасително-издирвателната операция на терен, като в нея участват близо 350 души със съответната техника. 

Китайският президент Си Цзинпин призова бъдат мобилизирани „всички средства" за лечение на ранените и поиска задълбочено разследване на инцидента, отбелязва Синхуа. Китайският лидер подчерта, че „всички региони и ведомства трябва да извлекат поуки от този инцидент, постоянно да поддържат висока бдителност по отношение на безопасността на труда и решително да предотвратяват и ограничават възникването на тежки аварии и бедствия", добави официалната агенция.

Въглищната мина, в която се разигра трагедията, се намира на 500 километра югозападно от Пекин. Провинция Шанси, в която тя се намира, е ключов център на въгледобива в Китай, посоча Франс прес.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

ВЕСЕЛИН РАДОСЛАВОВ ДИМИТРОВ ЕГН 7112136860

Добри новини. Земята е една сграда.Ако бъде подкопавана и източвана ще се стрити. Явно обаче в света преобладава заслепението,че нещата се случват магически и човекът е над Земята. Планетата е източвана всекидневно! Петролът е Нейната кръв.Природните твърди ресурси са Нейната плът ! Ако някой започне да дълбае в черният дроб на някого ,за да вземе част от него за супа,дълбаният ще оцелее ли? Ето затова човешките същества в своето мнозинство трябва да изчезнат от тази Планета. И понеже имат просташкото оправдание с някакви богове и извънземни,то нека си отидат там,но да не докосват повече Планета Земя. Азиятците,Латиноамериканците,Африканците са най-виновни защото безразсъдно и по цигански му се размножават. Един тотално смърдящ от еврейски безобразия свят.

Преди 45 минути

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.