• 18 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Откриха 260 тела на музикален фестивал в Израел, след нападението на "Хамас"

Откриха 260 тела на музикален фестивал в Израел, след нападението на "Хамас"
Очаква се броя на жертвите да нарасне още

/КРОСС/ Ескалацията в Близкия изток. Въздушните удари продължиха цяла нощ. Израелската армия съобщи, че е поразила ключова инфраструктура на "Хамас", включително джамия, за която се смята, че е служила като оперативен център.

Късно снощи спасители откриха телата на 250 души, които са били на фестивал в южната част на страната, близо до границата с ивицата Газа. Свидетели описаха случилото се като "клане". Израелските спасителни служби очакват броя на жертвите да нарасне още, тъй като парамедиците все още работят на място.

Повече от 1100 души са убити при ответните израелски въздушни удари срещу цели в Газа. Още над 4500 души са ранените. Свидетели разказват за множество експлозии, а на любителски кадри се виждат ракети в нощното небе.

Международният редактор на NOVA Момчил Минков поясни, че официалната информация е за стотина отвлечени израелци. „Вероятно и самите палестинци не знаят колко са те. Естественото нещо е да се опитат да ги разменят за хилядите техни съратници, които стоят в израелските затвори. Израелците са в начален етап на реакцията и не се е стигнало до преговори", смята той.

САЩ вече обявиха, че приближават самолетоносачи към Израел. „Щатите подкрепят страната през цялото време и практически са основният фактор тя да е доминираща военна сила. Но САЩ сега не биха могли да помогнат много, защото израелците имат своите танкове, самолети, войници и оръдия и без американците", уточни Минков.

На този фон той коментира, че Иран подкрепя атаките, като от страната твърдят, че станалото е победа за палестинците. „Техният представител в ООН обаче каза, че директно не са замесени", обясни международният редактор.

Остава отворен въпросът как най-мощната разузнавателна общност в света е проспала сигналите за безпрецедентната атака. „Казваха ни, че ивицата „Газа" е изцяло оградена, разполага със сензори за движение, военни патрули и наблюдение от въздуха. При това, такова нещо не би трябвало да е възможно. Или са ни лъгали за всичко това, или е вярно, но по някаква мистериозна причина е позволено това да се случи", разясни Минков.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Лумпенизирани талибани с промити мозъци, тепърва ще разбират, че са настъпили мотиката. Отоговорът на Израел ще е подобаващ, тези варвари не заслужават пощада...

09.10.2023 15:32:08

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.