-
27 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6595
GBP / BGN 2.2406
CHF / BGN 2.1060- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Силни ветрове в края на тази седмица и леден период около Нова година
27 Декември 2025 | 07:46
/КРОСС/ Съботата ще е с ниска облачност и понижена видимост преди обяд. Денят след това ще е преобладаващо слънчев. Най-късно облаците ще се разкъсат в източните райони. Ще духат умерени ветрове от запад-северозапад. Призори температурите ще са от минус 3 до плюс 3 градуса. В топлите часове - между 0 и 5.
По планините облачността ще е динамична, с разкъсвания, но без валежи. След последния снеговалеж на връх Ботев има около 80 сантиметра сняг, на Мургаш и Черни връх - около 30. Ще духат силни ветрове от запад-северозапад. В топлата част от денонощието термометрите по върховете ще се колебаят около минус 3 - минус 4 градуса, в ниския планински пояс - около нулата и малко под тази граница.
В неделя ще премине студен фронт с усилване на вятъра. Поривите ще са най-силни в Западна и Северна България, както и по южните склонове на Стара планина. Ще превали сняг в Стара планина, тук-там из Предбалкана и в Североизтока, дъжд - край морето.
Новогодишната седмица ще започне със слънчево време. Повече облаци с потенциал за локални снеговалежи има в самото начало на 2026 година, когато ще е ледено студено. Температури в ранните часове до минус 10 градуса, през деня - от 0 до 5.
Каква е прогнозата за вашия регион може да видите ТУК.
Източник: Нова телевизия