•  GBP / BGN 2.2881
  •  CHF / BGN 1.9984
  • Времето:  София 17°C

Барселона победи с 3:2 ПСЖ, Атлетико Мадрид надви Борусия Дортмунд

/КРОСС/ Барселона победи с 3:2 Пари Сен Жермен в първия двубой от четвъртфиналната схватка в Шампионска лига между двата отбора, игран на "Парк де Пренс".

Каталунците поведоха през първата част с първия гол на Рафиня в турнира, но парижани се върнаха светкавично в мача в началото на втората част, като дори успяха да обърнат резултата в своя полза с попадения на Усман Дембеле и Витиня, вкарани в рамките на три минути.

Отново Рафиня изравни за Барселона в 62-ата минута след асистенция на влезлия като резерва Педри. В 77-ата минута друга резерва - Андреас Кристенсен, вкара на рождения си ден, за да донесе успеха на каталунците.

В другия четвъртфинал през вчерашния ден Атлетико Мадрид победи вкъщи с 2:1 Борусия Дортмунд и взе преднина преди реванша в Германия. Атлетико вкара още в 4-та минута, когато Кобел се забави да изрита топката и затрудни Маатсен, а неговото подаване беше пресечено и Де Пол излезе на чиста позиция и вкара за 1:0.

В 32-та минута Антоан Гризман пусна прекрасен пас към Самуел Лино и бразилецът не сбърка и удвои преднината на домакините - 2:0.

В 82-та минута Дортмунд вкара доста важен гол, Бранд пусна пас към Алер и той реализира за крайното 2:1.