• 18 Март 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Песков: Планирана е среща на Путин с австрийския канцлер в Москва на 11 април

Песков: Планирана е среща на Путин с австрийския канцлер в Москва на 11 април

/КРОСС/ Преговорите между руския президент Владимир Путин и австрийския канцлер Карл Нехамер са планирани в Москва в понеделник, 11 април. Това съобщи пред ТАСС прессекретарят на руския лидер Дмитрий Песков.

„Да, потвърждаваме“, каза говорителят на Кремъл.

По-рано от офиса на федералния канцлер също потвърдиха информацията на австрийските медии, че Нехамер възнамерява да посети Москва в понеделник.

В събота австрийският канцлер проведе разговори в Киев с украинския президент Владимир Зеленски, срещна се с украинския премиер Денис Шмигал и кмета на Киев Виталий Кличко.

Посещението на канцлера в Москва ще бъде първото посещение на лидер на ЕС в Русия от началото на специалната операция в Украйна. Освен това,  това ще бъде първият контакт между Путин и Нехамер, преди това те не са имали срещи и телефонни разговори. Нехамер оглави австрийското правителство през декември миналата година, по повод встъпването му в длъжност президентът на Руската федерация изпрати телеграма.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.