• 02 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1702
  •  GBP / BGN 0.8663
  •  CHF / BGN 0.9190
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Николай Найденов: Много малко вероятно е свлачище като това между Смолян и Пампорово да се предотврати

Николай Найденов: Много малко вероятно е свлачище като това между Смолян и Пампорово да се предотврати

/КРОСС/ Много малко вероятно е свлачище като това между Смолян и Пампорово да се предотврати. Става въпрос за огромни земни маси, за огромна площ. Това не се случва всеки ден. Това каза служебният министър на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов в предаването „Събуди се" по Нова телевизия.

Той обясни, че става въпрос за геоложки и хидрогеоложки проблем. Свлачището е укрепвано преди 20 години.

„Старото укрепване е било с цел да се подпре водата. За мен това не е добър подход. Водата трябва да се отвежда правилно, така, че подпорите да не се налага да покриват такава огромна земна маса ", коментира Найденов.

Според него свлачището е толкова голямо, че фактори като един строеж не могат да окажат такова влияние.

„Целите Родопи са особен район по отношение на геологията и хидрогеологията. Населението в община Смолян и в другите общини е свикнало с това, непрекъснато се случват такива процеси", коментира още Найденов.

Откъснатият път е много важен и заради това още днес експерти на регионалното министерство отиват на място, за да видят дали не може да се направи обход. Николай Найденов обаче не е оптимист за бързото възстановяване на пътя. „Минимум 1, а може и 2 години да продължи", смята Найденов.

Относно втория участък, за който има информации, че е компрометиран, Найденов каза той е ремонтиран и засега няма индикации за проблеми.

Нова телевизия, „Събуди се"

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.