• 26 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Канцлерът на Австрия: Трябва да се направи всичко, за да се предотврати разпространение на войната на Балканите

Канцлерът на Австрия: Трябва да се направи всичко, за да се предотврати разпространение на войната на Балканите

/КРОСС/ Сега е важно да се направи всичко, така че войната от източните граници на Европа да не се разпространи в централната част на континента, посочи австрийският канцлер Карл Нойхамер, имайки предвид Западните Балкани. При откриването на Европейския форум "Алпбах" Нехамер той, че затова е важно да се даде подходяща перспектива на целите Западни Балкани, предава Танюг.

Канцлерът говори специално за напрежението в Босна и Херцеговина и Косово.

По думите му, войната в Украйна няма да завърши скоро и предвид това трябва да се запазят някакви връзки с Русия, за да може да бъде сложен край на конфликта чрез дипломатически средства.

Нехамер направи ясно изявление в полза на запазването на санкциите срещу Русия, като каза, че това е нещо, което трябва да се направи, предава Танюг. Той обаче посочи, че е основателно да се зададе въпросът дали санкциите засягат повече Русия, отколкото ЕС.

Сега е важно да се направи всичко, така че войната от източните граници на Европа да не се разпространи в централната част на континента, посочи австрийският канцлер Карл Нойхамер, имайки предвид Западните Балкани.

При откриването на Европейския форум "Алпбах" Нехамер подчерта, че затова е важно да се даде подходяща перспектива на целите Западни Балкани.

Той също така посочи напрежението в БиХ и Косово.

Нехамер се застъпи за продължаване на преговорите и във връзка с украинския конфликт.

Той каза, че няма да има бърз край на войната, но е необходимо да се поддържа връзка с Русия.

Нехамер направи ясно изявление в полза на запазването на санкциите срещу Русия, като каза, че това е нещо, което трябва да се направи, предава Танюг.

Той обаче посочи, че е основателно да се зададе въпросът дали санкциите засягат повече Русия, отколкото ЕС.

Руската агресия срещу Украйна е основната тема на Европейския форум Алпбах, който тази година се провежда под мотото „Нова Европа".

Гост на откриването беше президентът на Молдова Мая Санду, която каза, че цяла Европа трябва да помогне на Украйна, защото украинците защитават цяла Европа.

На въпрос дали има опасност Русия да нападне Молдова, Санду посочи, че „рисковете са големи", че „никой не може да се чувства в безопасност" и че „Молдова е крехка демокрация без силна защита".

Санду призова ЕС да даде на нейната страна, както и на Украйна, честна перспектива за присъединяване.Тя поиска от Брюксел да направи повече срещу дезинформацията, която, по думите й, се е превърнала в нарастваща заплаха.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Балканист

Тая молдованка- президентка е подобна марионетка като Зеленски...Нима не разбира, че предстои Приднестровието също като Крим и Донбас да се присъедини към Русия, а остатъкът от Молдова - към Румъния като последното е единствената възможност част от молдовците да влязат в ЕС.

24.08.2022 00:44:51

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.