• 20 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Шойгу нарече Зеленски основната причина за геноцида над украинския и руския народ

Шойгу нарече Зеленски основната причина за геноцида над украинския и руския народ

/КРОСС/ Основната причина за настоящия геноцид над украинския и руския народ е Володимир Зеленски и "неговите господари", заяви пред репортери секретарят на Съвета за сигурност на Руската федерация Сергей Шойгу.

"Продължавайки западната практика за изопачаване на историческата истина, Зеленски наскоро отново призова за създаването на някакъв трибунал, който да подведе под отговорност хората за агресията срещу Украйна. Всички обаче разбират, че основната причина за настоящия геноцид срещу украинския и руския народ е самият той и неговите господари", заяви секретарят на Съвета за сигурност.

Според него, в Деня на паметта на жертвите на геноцида над съветския народ, човек си спомня, преди всичко, думите на Олга Берголц, издълбани на стената на Пискаревското гробище: "Никой не е забравен, нищо не е забравено".

"Те носят не само спомена за десетки милиони нацистки жертви от всички съветски републики, но и за стотиците милиони животи, осакатени от военната машина на Хитлер в името на нацистката идеология и расово превъзходство", каза той.

Секретарят на Съвета за сигурност на Русия подчерта, че "частите на Вафен-СС (Waffen-SS), осъдени от Нюрнбергския трибунал, са били многонационални и службата в тях в никакъв случай не винаги е била под принуда, като не всички палачи в концентрационните лагери са били германци".

"Имало е много бандеровци и балтийци, които са се отличавали с особена жестокост", посочи той. "Почти половината от 27-те милиона загинали граждани на тази многонационална страна са били небойни жертви на нацистки престъпници и техни съучастници. Но докато Беларус, която загуби 2,3 милиона души по време на войната, систематично търси историческата истина и установява отговорност, Украйна, която загуби почти 7 милиона души, прославя нацистите като част от своята държавна идеология".

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.