-
01 Апр 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Преглед на вестниците
02 Март 2019 | 08:35
/КРОСС/ Според „24 часа" президентът и премиерът са на различни позиции колко искаме да сме с НАТО. „Радев одобри повече американски войски в Черно море, Борисов настоява само за учения", пише вестникът. Радев подписа в четвъртък декларация на президентите от групата на деветте източноевропейски държави за засилване отбранителите сили на Алианса, конкретизира изданието. „24 часа" допълва, че след срещата си с генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг в София в петък, премиерът Борисов е заявил: „Винаги съм бил против засилването на военното противопоставяне в Черно море". Вестникът цитира и Столтенберг, който предупреждава: „Трябва да свикваме със заплахата от руските ракети". В разширения репортаж за гостуването на генералния секретар на НАТО в София се споменава за разузнавателни полети на американски самолети по руските граници и по Черноморското крайбрежие и в Балтийско море, единият от самолетите е прелетял през въздушното пространство на България. „Труд" помества снимка от срещата на Борисов със Столтенберг и подчертава, че гостът бил закичен с мартеница от домакина си.
В коментар за "Труд", историкът проф. Искра Баева казва: „Приспособяваме се към всяка велика сила, в чиято сфера попадаме". Коментарът е по повод утрешния национален празник. Баева призовава: „Да не забравяме кой ни освободи".
На пазара има ментета на българския флаг, предупреждава „Телеграф". Произведени в Китай флагчета се продават и то на цена, която е десетократно по-ниска. Става дума за копие на знамето на Райна Княгиня, произведените у нас знамена са от 90 до 120 лева.
400 паметници в България са посветени на националния ни празник 3 март, информира „Монитор". В София монументите за освобождението ни са 20. Скулптори казват пред вестника, че образците от най-ново време са лош пример.
„Марката „България" струва 54 милиарда долара" е водещото заглавие на „Монитор". Според британска класация марката е поскъпнала с 15 на сто за една година. Село и планина в България носят името на родината ни, допълва вестникът.
От Комисията за защита на потребителите ни съветват да сме внимателни при подписване на договор с телекомите, когато става дума за специалните оферти, пише „Сега". Няма устен договор без подпис на потребителя, е едно от предупрежденията. Повод за това е наскоро влязло в сила решение на комисията, потвърдено и от върховния административен съд, за нелоялна практика на телеком.
„Борисов или ще направи бърза партийна хекатомба, или ще трябва да се жертва в името на партията", пише в коментар на вестник „Сега". Цветанов направо взе партията ГЕРБ и затова е крайно време....за нещо мащабно като гоненето на сини министри през 1999 година или разкарването на Първанов и двамата Руменовци от БСП, се казва в коментара на Петьо Цеков, озаглавен „Време ли е за първи мандат на Цветанов?".
„Ню Йорк таймс" откри в столичния квартал „Бояна" най-скъпата къща у нас, информира „Телеграф". Цената ѝ е 3 милиона и 600 хиляди евро. Подобни скъпи жилища има в курорта Слънчев бряг и в Пазарджик.