• 25 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Предстоящият вот на недоверие срещу правителството

Предстоящият вот на недоверие срещу правителството
Диана Дамянова и Георги Куртев коментират актуалната политическа обстановка

/КРОСС/ В ефира на „Твоят ден" по NOVA NEWS пиар експертите Диана Дамянова и Георги Куртев коментираха предстоящия вот на недоверие срещу правителството, който се очаква да бъде внесен още днес. Основен мотив за вота е понятието „завладяна държава", но анализаторите са скептични относно ефекта му върху реалната политическа обстановка.

„Вотът няма да доведе до промяна в политическата реалност", заяви Дамянова, като подчерта, че ефектът ще зависи от това доколко ясно и убедително ще бъдат представени мотивите от страна на демократичната опозиция. Тя отправи критика към използването на абстрактни и клиширани термини, като „завладяна държава", които според нея могат да разводнят посланието към обществото.  

Георги Куртев от своя страна заяви, че опозицията подценява значението на вота на недоверие, използвайки го все по-често като процедурен инструмент. „Последните вотове се използват като процедурни хватки за губене на време, което много девалвира тази концепция на тази опозиция. Което е едно от най-силните оръжия, които тя може да има в една парламентарна демокрация", коментира Куртев. 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.