• 07 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Корнелия Нинова: Все по-вероятни изглеждат избори 2 в 1

Корнелия Нинова: Все по-вероятни изглеждат избори 2 в 1

/КРОСС/ Все по-вероятни изглеждат избори 2 в 1. Противоречията между партньорите в тази коалиция се задълбочават, няма разбирателство по почти никакъв въпрос и това е агония. Това каза председателят на БСП Корнелия Нинова в предаването „Денят започва с Георги Любенов" по БНТ.

Свидетели сме на изнудване между политическите лидери, рекетиране, пазарлъци за постове, за порции от властта. „Всеки път ли ще е така?! Готвят се да сменят регулаторите, да се избира нов ВСС, нов инспекторат към ВСС и ако всеки път в тази агония ще върви държавата, просто няма никакъв смисъл от това", каза Нинова.

Според нея няма алтернатива на управляващо мнозинство в рамките на това Народно събрание и поради тази причина единственият изход са избори 2 в 1.

„Ние няма как да влизаме в такива сглобки. Това означава да си зачеркнем усилията в последните 10-на години, в които категорично сме заявили, че сме против подобно задкулисие, паралелни договорки по кабинети, по SS-клубове и т.н. Ние се борим 10 години срещу това и сега накрая да се предадем - просто няма как да стане", категорична бе Нинова.

Според Корнелия Нинова БСП е единствената алтернатива на това, което се случва - последователно, принципно, с много удари, които са понесли и въпреки това са устояли и не са излъгали никой от тези, които са ги избрали и няма как сега да влизат в такава сглобка.

Липсата на достойнство и морал в политиката е най-големият проблем и хората нямат доверие в политиците именно заради това - преди избори се обещава едно, а след избори се прави точно обратното, смята Нинова. БСП е различна от този тип правене на политика и няма как да влезе в такива договорки.

Приемането на България в Шенген по вода и въздух е отстъпление от българския национален интерес, категорична бе Нинова. „Нямаме ползи, защото огромният оборот по Шенген е по сухопътна граница. Срещу това единствено към България има условие за Шенген да приемаме обратно бежанци. Нито една друга държава не е била подложена на такова условие и такова унизително положение", посочи тя.

Двустранно споразумение в сферата на сигурността с Украйна не трябва да има, категорична бе тя. „Това означава изпращане на войници в Украйна. Ние сме категорично против български войски да бъдат изпращани в Украйна, защото това означава пряко включване на България във войната, което означава тежки последици за нашата страна."

„Управляващите толкова неща казаха, че няма да направят, а след това направиха точно обратното, че просто им нямаме грам доверие. Казаха ли, че няма да се събират с ГЕРБ и ДПС, че ще ги чегъртат, че ще се борят с мафията, че ще направят съдебна реформа, и го направиха. Казаха ли, че няма да изнасят ракети?", коментира Нинова думите на премиера, че български войници няма да бъдат изпратени в Украйна.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.