• 02 Юли 2026 |
  •  USD / BGN 1.1399
  •  GBP / BGN 0.8567
  •  CHF / BGN 0.9200
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Йордан Иванов, “Демократична България”: Имаме бюджет на отказ от реформи

Йордан Иванов, “Демократична България”: Имаме бюджет на отказ от реформи

/КРОСС/ Имаме бюджет на отказ от реформи. Това заяви в сутрешния блок на БНТ "Денят започва" Йордан Иванов - депутат от ПГ "Демократична България".

Тази лъжа спрямо българските граждани, защото бюджетът е една лъжа спрямо българските избиратели, не е оправдана. Искам да припомня, че данъчният бунт, който измете предната власт, стори това заради бюджета. И хората искаха промяна. В крайна сметка това, което получихме, е по-лош бюджет от този на Теменужка Петкова и Росен Желязков. Получихме бюджет, който е една отчайваща демонстрация на рейтингово угодничество. И това, което трябва да знаят българските граждани, когато им обясняват, че няма нов данък, е първо, че тогава, когато бюджетният дефицит е 5,7%, защото някой не иска просто да спре да харчи пари, които няма, а ще взима заеми, тогава, когато се предлагат повишения на възнагражденията в публичния сектор, далеч над инфлацията в държавата, всичко това е рецепта за лоша инфлация. И когато управляващите ни казват, че няма нов данък, ние твърдим, че има нов данък - инфлация. Защото ако един български гражданин има 10 000 евро спестявания, 500 евро от тях ще изчезнат. Тоест имаме бюджет на отказ от реформи. Нищо не искат да пипнат, нищо не искат да помръднат управляващите.

Заявка за реформи няма, подчерта Иванов.

Като оправдание звучи добре, но това е просто оправдание, защото ако някой иска да реализира големите реформи в държавата, ако някой иска да съгради малка, компактна електронна администрация, която да бъде в подкрепа на българския бизнес, която да бъде в подкрепа на чуждестранните инвеститори, за да може да имаме конкурентоспособна икономика, той може да даде тази заявка сега. Такава заявка няма.

Според депутата поетапно следва да се направи план за освобождаване на пенсионерите от публичния сектор.

Аз ще ви кажа какво съм направил. Аз съм вносител във всички предни Народни събрания на законопроекта за съкращаване на администрацията с 20%. Ние сме тези, които казваме, че поетапно следва да се направи план за освобождаване на пенсионерите от публичния сектор. 76 000 пенсионери има. Аз не казвам, че всички трябва да бъдат съкратени. Но това, което казваме, е, че следва да се отвори пазарът, следва публичният сектор да се отвори към млади хора, а тези, които са важни, да останат в системата. Практически управляващите дават отказ на това. Ние имаме внесен законопроект с десни политики, които оптимизират харчовете. И знаете ли, когато говорим за оптимизация на харчове, тъй като от една страна е огромното повишение на издръжката на администрацията. В бюджета е заложено. Издръжката на администрацията расте с 35%.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.