• 18 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6685
  •  GBP / BGN 2.2263
  •  CHF / BGN 2.0958
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Експерт:Горива ще има, но не е ясно на какви цени

Експерт:Горива ще има, но не е ясно на какви цени

/КРОСС/ Горива ще има, но не е ясно на какви цени. Бензинът може да стигне до 3,50 лева и нагоре. Това каза Георги Тенев от Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива в интервю за предаването „Тази неделя".

Няма как да се влияе върху международните пазари и външните обстоятелства, подчерта той. Реалният проблем според него е, че българското правителство в момента се опитва с палиативни мерки, а не пряко насочени към сектора, да влияе. „Когато непазарни принципи влияят на пазара, става това, което наблюдаваме. Тези цени са възможни, защото България е единствената държава в Европа, която няма не само адекватна, няма никаква методика за ценообразуване", заяви Георги Тенев.

В момента няма алтернатива за внос, не защото няма достатъчно държави производители на нефт, а защото няма адекватна икономическа логика и пазарна среда българските компании да развиват тази дейност, смята той.

От асоциацията искат от държавата методика за определяне цените на горивата.

Той обяви, че бензиностанциите, които за един ден вдигнаха рязко цените, не са членове на асоциацията. Дали са имали цел да всяват паника, могат само те да кажат, заяви Тенев.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.