-
29 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6595
GBP / BGN 2.2406
CHF / BGN 2.1060- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
МОН: Учениците остават вкъщи до 12 април включително
26 Март 2020 | 17:12
/КРОСС/ Дните до 12 април 2020 година ще са неприсъствени в училище поради удължаване на срока на въведените противоепидемични мерки със заповед на министъра на здравеопазването. Това съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката.
Обучението на учениците ще продължи в електронна среда.
Министерството на образованието и науката изпрати препоръки към училищата по преценка на учителите да се редуват уроци за упражнения с преподаването на нови знания, както и да се използват по-пълноценно възможностите на проектно-базираното обучение.
На този етап в училищната документация не е необходимо да се вписват оценки, а учителите трябва да следят ангажираността и активността на всеки свой ученик.
На официалната страница на Министерството образованието и науката е обявен "Телефон е-образование" с номер 0800 10 112, на който могат да се отправят въпроси и предложения, свързани с учебния процес, информират от МОН.