• 11 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1765
  •  GBP / BGN 0.8649
  •  CHF / BGN 0.9163
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Нова колекция 3D очила

Нова колекция 3D очила

/КРОСС/ Нова колекция 3D очила на LG включва модел от именития френски дизайнер Ален Микли.

Специалните F360, очаквани през първото тримесечие на годината, са по-леки и по-удобни за носене, съобщи корейският производител.

Подобреният дизайн с извити лещи и изчистена форма на рамките превръща 3D очилата в стилен моден аксесоар. F360 се отличават със спортен дизайн на полурамките (с рамка само от горната страна на лещата) и тежат едва 16 грама, информираTechNews.

Лещите са извити и покриват по-голяма площ от лицето на зрителя, което му позволява да се потопи напълно в 3D изживяването. F360, както и всички модели очила на LG, могат да се носят и в киносалоните, тъй като телевизорите от серията LG Cinema 3D и кино екраните използват технологии FPR и RealD.

Заедно с дизайнерските F360, корейската компания ще пусне на пазара още два нови модела - F310 и клипсовете F320. За разлика от голяма част от по-старите 3D очила, които се предлагат на пазара, F310 разполагат с извити лещи, които по-добре пасват на формата на лицето. Очилата тежат 13,5 грама, което е с 20% по-малко в сравнение с предишния модел, предлаган от LG.

F320 във формата на клипсове са предназначени за хора, които носят коригиращи зрението очила. Те се поставят директно на рамката на очилата на потребителя. 3D клипсовете са уникални за момента и се предлагат само за 3D телевизори, които са базирани на пасивната поляризираща технология FPR, която е в основата на телевизорите от серията Cinema 3D. В сравнение с предишното поколение 3D модели клипс, F320 са с 25% по-леки и тежат само 5,5 грама.

Междувременно, LG съобщи, че пазарният й дял при 3D телевизорите в глобален мащаб е нараснал от 7,6% през първото тримесечие на 2011 г. до 14% през септември. Ключова роля за успеха има FPR технологията. Неудобните и скъпи очила се считаха за основна причина, поради която потребителите не бяха склонни да се доверят на 3D технологията в домашни условия, посочиха от компанията.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.