• 15 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6641
  •  GBP / BGN 2.2279
  •  CHF / BGN 2.0907
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Над 1,7 млн. лв. за подготовка на ученици за олимпиади, одобри кабинетът

Над 1,7 млн. лв. за подготовка на ученици за олимпиади, одобри кабинетът

/КРОСС/ Правителството в оставка одобри 1 726 215 лв. за обучение и подготовка на талантливи ученици за участие в ученически олимпиади. Финансирането се разпределя между 592 общински училища в цялата страна, чиито възпитаници през миналата учебна година са участвали в национални кръгове на ученически олимпиади, в международни олимпиади и балканиади, съобщи правителствената пресслужба.

Средствата се отпускат по Националната програма на Министерството на образованието и науката (МОН) „Ученически олимпиади и състезания", по модула „Осигуряване на обучение на талантливи ученици за участие в ученическите олимпиади". Целта е да се предоставят допълнителни възможности за целенасочена подготовка на учениците по различните предмети от всички образователни етапи и степени.

Тази подкрепа има ключово значение за постигането на по-високи резултати на национални и международни форуми, както и за успешното представяне на българските национални отбори в престижни състезания по света.

Индивидуалната работа с ученици с изявени способности не само повишава качеството на образованието, но е и основа за развитие на бъдещи лидери и иноватори на страната ни.

Одобрените от правителството средства се предоставят по бюджетите на общините за 2025 г.

С друго решение от днес правителството отпусна и 56 970 лева за стипендии на ученици с изявени дарби. Средствата са за финансово стимулиране на 82 ученици, които през третото тримесечие на 2025 г. са се класирали на призови места на олимпиади, състезания и конкурси в областта на науката и спорта. Сред стипендиантите има възпитаници на държавни, общински и частни училища, както и на ТУЕС.

Стипендиите се отпускат по силата на Програмата на мерките за закрила на деца с изявени дарби, като за Министерството на образованието и науката са предвидени общо 812 875 лева за 2025 година, съобщи пресслужбата на Министерския съвет.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Vytis

Бях измамен за 154 000 долара. Говорех с руснак, на когото бях изпратил пари в биткойни и почти загубих всичко. Г-н Денис, който току-що беше започнал, обаче се намеси навреме и ми върна биткойни на стойност 154 000 долара. Той наистина върши добра работа, препоръчах го на няколко приятели и колеги, които всички станаха доволни клиенти. Той ми помогна много в търговската индустрия, можете да се свържете с него. Хакерство и възстановяване на средства. Той е най-добрият и има разнообразни умения за възстановяване на средства и разкриване на измамници. Щастлив съм, че си върнах парите, няма срам да си жертва на една от тези сложни и хищнически операции. Като го съобщите, можете да си върнете част или всичките си загубени средства и да предотвратите атаките на измамници срещу други. За да възстановите измамно получени биткойни, да изчистите или изтриете криминални досиета и да се занимавате с добив на биткойни, свържете се с TRUSTWAVEHACKERSTECH на този имейл, Trustwavehackerstech2 @ gmail com

Преди 1 часа

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.