-
22 Май 2026 |
USD / BGN 1.1599
GBP / BGN 0.8643
CHF / BGN 0.9145- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Семейство Симпсън влезе в нацистки лагер
06 Февруари 2015 | 17:45
/КРОСС/ Италианският художник-карикатурист Александро Паломбо прати героите от хитовия американски анимационен сериал „Семейство Симпсън" в концентрационния лагер Аушвиц, съобщава The Independent.

"Длъжни сме да образоваме новото поколение и да им кажем какво точно се е случило. Трябва да го направим без разкрасяване, отново и отново, чрез припомняне на фактите и жестокото изображение, предаващо пълния ужас на Холокоста и изтребването на милиони хора", казва творецът.

Плашещите рисунки на Паломбо трябва да отбележат 70-ата годишнина от освобождението от лагерите на смъртта. В проекта, озаглавен „Никога повече", виждаме измършавелите Мардж, Хоумър, Барт, Лиса и Маг пред портите на лагера и в газовата камера.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР