• 06 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Политолог: Нито една от партиите в управлението не иска да бъде свързвана с Делян Пеевски

Политолог: Нито една от партиите в управлението не иска да бъде свързвана с Делян Пеевски

/КРОСС/ Ситуацията на ДПС-ДПС става все по-неизгодна. Страхът, че ще се окажат просто безгласна буква, подкрепяща едно управление, което те харесват или не, е причината за тази заявка по отношение на Съвета за съвместно управление. Това заяви политологът Христо Панчугов в ефира на бТВ.

„Разбира се, това е поредното доказателство, че очакването, което ние имахме в началото на управлението - че е постигнато споразумение по редица въпроси, се разсейва все повече и повече. Очевидно са били договорени само някои неща, а сега предстои да се договорят много други", на мнение е той.

Социологът Юрий Асланов подчерта: „Рамадан Аталай каза, че са искали нещо в замяна на подкрепа за правителството. Управляващата коалиция едва ли пряко е заплашена. Не са без основание всички слухове, че Пеевски е скрит играч в правителството, може би това напряга другото ДПС."

Той не би изключил нищо от слуховете за влияние на Пеевски върху БСП.

Панчугов допълни: „Едно нещо не се е променило през последните години - нито една от партиите в управлението не иска да бъде свързвана с Делян Пеевски и ДПС - Ново начало. ДПС-ДПС имат един-единствен коз - или да изнесат информация, която е достоверна, свързана с влияние на Пеевски, или да изолират управлението до степен, в която то да се окаже зависимо от Пеевски, което пък да предизвика реакции в кабинета. Дали това ще стане - предстои да видим, но нямат иначе шанс."

„Борисов е направил грешна преценка този път. Има едно нещо, което българските избиратели не харесват - това са безгласните букви. Хора, които са пасивни участници в едни процеси. Ако той прекали с това неучастие в решенията, ако прекали да разглежда ГЕРБ като притурка на едни управляващи, шансът да се окаже сред губещите обществена подкрепа не е малък. Борисов е свикнал да бъде гъвкав и не иска да понесе отговорността за някои важни решения, склонен е да се поддаде на обществен натиск. За да запази партията влиянието си обаче, трябва да поеме отговорност за това управление, да осъществи поетите си ангажименти. ГЕРБ трябва да застанат плътно зад еврозоната", убеден е политологът.

Панчугов подчерта още, че пПолитическият елит мълчи години наред за притесненията по отношение влизането ни в еврозоната и не обяснява необходимостта от членството ни: „Все по-малко всички държави в ЕС ще участват във важните политически решения. Все по-важно ще става кои ще взимат решенията. Не е без значение къде е България във всичко това. Членството ни в еврозоната няма да промени нашата икономика. Еврото функционално вече е част от страната ни."

Асланов пък смята, че институциите се опитвали да лъжат за влизането ни в еврозоната и че това е условие за членството ни в ЕС.

„Никой не се занимава с критериите за членство в еврозоната. Хората, които говорят по еврото, са хора, които представях пред камера остарял български лев - валута, зад която се коренят три държавни фалита. И това наричат горда българска валута. Костадинов не се бори за икономика, а за гордия български лев", категоричен е Панчугов.

бТВ, „Лице в лице"

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.