-
15 Юли 2025 | 20:33:52
USD / BGN 1.6767
GBP / BGN 2.2535
CHF / BGN 2.1033
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
ПСС: Условията за туризъм в планините са добри

08 Април 2024 | 18:31

/КРОСС/ Условията за туризъм в планините са добри, времето е доста топло, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС).
Само Банско работи като ски курорт, останалите ски курорти са затворени и съоръженията не работят, информират от ПСС.
Те отбелязват, че е задължително хората да ползват зимните маршрути и предупреждават, че опасността от подхлъзване на мек сняг е много голяма, така че трябва да бъдат внимателни на стръмни склонове.
В планините ще бъде слънчево, показва прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа умерен, по високите и открити части - до силен, вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра - около 7°.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
15 Юли 2025 | 18:05
Адмирал Ефтимов: Визитата на председателя на Военния комитет на НАТО подчертава нарастващата роля на България като важен участник в усилията за възпиране и отбрана на Алианса15 Юли 2025 | 17:34
Българският лекарски съюз защити лекарското съсловие след скандала с родилката АнтонияПОЛИТИКА