-
18 Май 2026 |
USD / BGN 1.1628
GBP / BGN 0.8705
CHF / BGN 0.9144- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Русия изпрати 33-та колона с хуманитарна помощ за жителите на Донбас
23 Юли 2015 | 08:54
/КРОСС/ Автомобилите в състава на колоната на руското министерство на извънредните ситуации (МИС) с хуманитарна помощ за населението на Донбас пристигнаха да държавната граница, съобщиха от пресслужбата на ведомството, предаде РИА Новости.
„Част от автомобилите пристигна на пропускателния пункт „Матвеев Курган“, а останалата част – в „Донецк“, където вече започна митническата проверка. След приключването й двете колони ще продължат към изходните пунктове – Донецк и Луганск“, съобщиха още от МИС.
На двата пропускателни пункта работят украински граничари и митничари, които участват в оформлението на стоките, в пропускателния пункт „Донецк“ процедурите са наблюдавани от представители на мисията на ОССЕ.
В Донецк и Луганск над 100 автомобила ще доставят над хиляда тона хуманитарна помощ – хранителни продукти, медикаменти и предмети от първа необходимост. Това е 33-та колона на МИС на Русия с помощ за Донбас.