•  CHF / BGN 1.9974
  • Времето:  София 4°C

Алберт Попов стана 6-и в Австрия

Българинът изравни най-доброто си класиране в състезание за Световната купа

/КРОСС/ Алберт Попов изравни най-доброто си класиране в състезание за Световната купа по ски алпийски дисциплини. Българският състезател завърши 6-ти на нощния слалом в австрийския зимен център Шладминг.

Преди почти 2 години - на 29 януари 2019-та Попов достигна за първи път до класиране в Топ 6 на световния елит при мъжете. Тогава локацията отново бе Шладминг. Днес българският скиор направи отлични два манша, като след първия беше на 9-та позиция, с изоставане от секунда и половина от водача При второто спускане по трасето Алберт Попов отново бе почти перфектен, което му позволи да спечели още три места и да финишира 6-ти в състезанието.

обедител стана лидерът за малката световна купа в дисциплината, австриецът Марко Шварц. Със спечелените точки от тази вечер Алберт Попов вече е 24-ти в подреждането за малкия кристален глобус. При второто спускане по трасето Алберт Попов отново бе почти перфектен, което му позволи да спечели още три места и да финишира 6-ти в състезанието. Победител стана лидерът за малката световна купа в дисциплината, австриецът Марко Шварц. Със спечелените точки от тази вечер Алберт Попов вече е 24-ти в подреждането за малкия кристален глобус.