• 23 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6652
  •  GBP / BGN 2.2373
  •  CHF / BGN 2.0994
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Юлиан Попов: Спирането на протестите на енергетиците е разумна стъпка

Юлиан Попов: Спирането на протестите на енергетиците е разумна стъпка
Правителството работи задружно, уточни министърът

/КРОСС/ Вдигането на блокадите от страна на енергетиците показа, че се движим към разбиране на казуса. Спирането на протестите е разумна стъпка. Това коментира в предаването „Твоят ден" по NOVA NEWS Юлиан Попов, министър на околната среда и водите.

Той уточни, че изтеглянето на териториалните планове няма особен смисъл, тъй като ще доведе до загуба на 1 млрд. евро и нищо друго. „Плановете не са обвързани с това, което реално се случва с централите. Ние трябва да водим активни разговори за развитието на регионите и запазването на работни места. Диалогът трябва да продължи", добави министърът.

Според него самата „Зелена сделка" е много неразбрана и зле комуникирана. „Тя е цялостна икономическа стратегия, която обхваща много сектори", каза още Попов.

Попов допълни, че нито зелената, нито, която и да е била друга директива изисква затваряне на каквото и да било. „Трябва да се движим в посока на намаляване на емисиите", каза той.

Юлиан Попов уточни, че в последните три години се получило забавяне на множество административни процеси, включително написване на териториални планове и ПВУ. „В рамките на 3 месеца положихме огромни усилия, за да наваксаме три години. Това доведе до лоша комуникация, защото някои неща трябваше да бъдат писани през нощта, за да могат на сутринта да бъдат дадени за обсъждане в Брюксел", каза още министърът.

Попов добави, че никой не може да се възползва от плановете на основата на това, кой, как ги е писал. Според него в момента те представляват общи рамки, които дават възможност да се направят отворени търгове, за да се привлекат реални инвеститори, извън публичните средства.

„Правителството работи задружно със спокоен вътрешен тон и високо работно напрежение, подчерта Юлиан Попов.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.