-
13 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6672
GBP / BGN 2.2309
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Габриел Вълков, БСП-ОЛ: След ротацията очакваме повече от нашите политики да бъдат реализирани
27 Октомври 2025 | 11:03
/КРОСС/ „Ротацията на председателя на Народното събрание означава, че правителството остава за пълен мандат. Не мисля, че българските граждани искат нови избори, особено когато предстои приемане на бюджет и влизане в еврозоната." Това заяви народният представител от БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Габриел Вълков пред БНТ.
Той припомни, че БСП-ОЛ настоява за ревизия на споразумението за съвместно управление. „Част от политиките в него вече са изпълнени, а други трябва да променим, защото вече сме в различна ситуация от тази, в която се формира правителството. Трябва да се допълни с мерки срещу вдигането на цените, например. Настояваме в него да се запише и ротацията на председателя на парламента, защото този пост не трябва да е даденост на никоя партия", добави народният представител.
Вълков подчерта, че след направената отстъпка за запазване на стабилността в държавата, левицата очаква повече от нейните политики да бъдат реализирани. „Вече отворихме темата за справедлива данъчна система, при която богатите плащат повече. „Швейцарското правило" трябва да бъде запазено, а майчинството през втората година да е поне 1100 лв.", посочи той.
„БСП е готова да плати цената, която трябва, защото алтернатива беше хаос, влизане в Еврозоната без бюджет, инфлация, бунтове и глад", коментира членът на Изпълнителното бюро на партията и кмет на Дряново Трифон Панчев пред Нова телевизия.
Той припомни, че Наталия Киселова е избрана за председател на Народното събрание преди формирането на управлението. „По начина, по който е съставено правителството, трябваше да има промени, но те не трябва да бъдат само от страна на БСП", подчерта Панчев.
По думите му левицата е направила повече за избирателите си за 9 месеца в управлението, отколкото за 10 години в опозиция. „Правителството постигна исторически резултати, каквито са приемането ни Шенген и Еврозоната. Запазихме „швейцарското правило" и то продължава да бъде червена линия за нас. Данъчната ни система не може да продължи да бъде такава, каквато е в момента. Има много сектори, които трябва да бъдат реформирани", каза още Трифон Панчев.