-
02 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Представят книгата „Южнобългарските говори в Ксантийско и Гюмюрджинско
02 Юни 2011 | 13:02
София /КРОСС/ На 3 юни 2011 г. – петък, от 12.00 часа в БТА ще бъде представянето на книгата „Южнобългарските говори в Ксантийско и Гюмюрджинско” с автор доц. Георги Митринов.
Книгата ще бъде представена от доц. Пламен Павлов – председател на Агенцията за българите в чужбина от 1998-2002 г., Ефим Ушев – главен редактор на „Златоградски вестник” и Костадин Костадинов – зам.председател на ВМРО.
Книгата е издадена от Фондация ВМРО и разказва за автентичния говор на българите, живеещи в днешна Северна Гърция ( Беломорска Тракия). Освен данни за езика, ще бъде изнесена актуална информация за броя на българите там, както и за политиката на натиск за гърцизация и турцизация за претопяване на българското население.
/ВС/
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР