• 15 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

КЕВР обсъжда поевтиняването на природния газ

 КЕВР обсъжда поевтиняването на природния газ

/КРОСС/ Предстоящото поевтиняване на природния газ с близо 2 процента от януари ще бъде обсъдено днес в Комисията за енергийно и водно регулиране.

Ако цената бъде одобрена, през първото тримесечие на идната година синьото гориво ще струва около 44 лева за мегаватчас без данъци и такси.

Намалението се дължи на очакваните по-ниски разходи, които ще направи "Булгаргаз", след като от началото на следващата година се предвижда точката на доставка на руски газ да бъде сменена и вносът да става на българо-турската граница на Странджа-Малкучвар.

В случай на забавяне на сроковете за въвеждане в търговска експлоатация на газопровода "Турски поток" или неговото сухопътно продължение и като резултат на невъзможността за смяна на точките за внос на синьо гориво от 1 януари 2020 г. се предвижда временен пункт да има на границата ни с Румъния.

В момента "Булгаргаз" води преговори с "Газпром експорт" за намаление на цената за доставка на природен газ за страната. Въпреки че срокът за постигане на споразумение изтече на 3 декември двете компании продължават преговорите, като българската страна настоява доставната цена за нашите потребители да отразява развитието на цените на европейските газови борси и действащите гранични цени за Германия, Франция и Италия.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.