• 28 Окт 2020 |
  •  USD / BGN 1.6530
  •  GBP / BGN 2.1559
  •  CHF / BGN 1.8224
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София °C

Предстоящи събития на 26 септември

Предстоящи събития на 26 септември

/КРОСС/ Карнобат.
От 11.00 ч. на пл."Трети март" ще се проведе тържествената част по случай празника на града. Официален гост ще бъде президентът Румен Радев.
***
София.
От 08.00 ч. в Съдебната палата ще се проведе Общо събрание на прокурорите за избор на член на Висшия съдебен съвет.
***
София.
От 10.00 ч. в зала 1 на НДК ще се проведе 50-ти юбилеен Конгрес на БСП.
***
София.
От 10.00 ч. в Платформа А6 на НДК ще започне изложението за изкуство в България ЕКСПО АРТКО 19.
***
София.
От 18.00 ч. в Платформа А6 на НДК ще се проведе търг на картини на български автори.
***
София.
От 11:00 ч. на „Ларгото" ще бъдат връчени отличията „Златно перо" за принос към българската
култура.
***
София.
От 10.00 ч. в София Тех Парк ще бъде открит Софийският фестивал на науката. Гости на събитието ще бъдат зам.-министърът на образованието и науката Карина Ангелиева, кметът на София Йорданка Фандъкова, еврокомисарят Мария Габриел и посланикът на Великобритания НП Роб Диксън.
***
София.
От 10.00 ч. в София Тех Парк младите антарктици от Асоциацията на младите полярни изследователи (АПЕКС България) ще имат няколко образователни събития.
***
София.
От 15.00 ч. в София Тех Парк ще се проведе лекция на тема „Новите медицински джаджи - панацея или сензация?".
***
София.
От 12.00 ч. в атриума в Квадрат 500 ще се проведе рисуване в присъствието на посетители.
***
София.
От 18.00 ч. в храм „Св. Йоан Богослов" ще се проведе архиерейска вечерня.
***
София.
От 10:00 ч. на паркингите на хипермаркети Kaufland на бул. „Ген. Тотлебен" 36 и на ул. „Филип Аврамов" 3 ще се проведе есенното издание на „Книги за смет".
***
София.
От 10.00 ч. на стадион „Раковски" ултрамаратонецът Краси Георгиев ще тегли пикап в продължение на 27,5 часа с благотворителна цел.
***
София.
От 18.00 ч. в парка пред НДК ще се проведе #BeActive Night.
***
Асеновград.
От 18.00 ч. ще се проведе дефиле по улица „Свети свети Кирил и Методий" като част от фестивала 20-те години на ХХ век в Станимака".
***
Бургас
От 10.00 ч. на Морска гара ще бъде представено автоизложение „Port Auto Show Burgas 2020" .
***
Бургас
От 10.00 ч. на Експозиционен център „Флора" ще започнат събитията от инициативата „Спортен уикенд" с тренировка по пилатес. Междувременно, на Летния театър ще се проведе тренировка по зумба.
***
Бургас
От 10.00 ч. в Експозиционен център „Флора" започва третото издание на специализираното търговско изложение за детски стоки и услуги - "Бебе Зона".
***
Бургас
От 10.30 ч. от Експозиционен център „Флора" ще започне велотур до Културен център "Морско казино.
***
Бургас
От 11.00 ч. на Плувен комплекс „Флора" предстои откриване на златна плоча за световен рекорд на Цанко Цанков - 50600 м непрекъснато 12-часово плуване в 50-метров басейн.
***
Бургас
От 11.00 ч. в сградата на Държавен куклен театър ще започне „На двора"- театрално представление.
***
Бургас
От 11.00 ч. в Галерия „Георги Баев" ще започне арт ателие „ЦвЕтНо" с Таня Стоянова.
***
Бургас
От 16.00 ч. в кв. „Лозово" ще бъдат чествани 100 години от основаването на „Лозово" и 90 години от създаването на НЧ „Тракия - 1930".
***
Бургас
От 17.00 ч. в Галерия „Неси" ще бъде представена изложба на Румен Петков.
***
Бургас
От 17.30 ч. на Открита сцена „Охлюва" ще бъде отбелязан Европейският ден на езиците Бургас
2020.
***
Бургас.
от 16.00 ч. в КЦ „Морско казино" ще се изложение на проекти по Програма „Еразъм +".
***
Бургас.
От 17.30 ч. в Културен център „Морско казино" ще бъдат наградени Участниците от първия по рода си конкурс „Бургас харесва младите преводачи".
***
Бургас.
От 18.30 ч. в Културен център „Морско казино" ще се състои литературното четене на романа на Сервантес „Дон Кихот" в оригинал на испански език, а веднага след това от 19.30 часа ще започнат музикалните изпълнения на песни на различни езици.
***
Видин.
От 09.00 ч. пред историческия музей „Конака" ще се проведе занаятчийски пазар.
***
Видин.
От 11.00 ч. на стадион „Георги Бенковски" ще се проведе Панаир на спорта. Кметът на община Видин д-р Цветан Ценков ще открие Панаира. На събитието ще присъства заместникминистърът на младежта и спорта доц. д-р Стоян Андонов.
***
Габрово.
От 11.00 часа на голямата сцена в ДТ „Рачо Стоянов" ще бъде представено представлението „Клоунски приказки".
***
Габрово.
От 19.00 ч. на голямата сцена на ДТ „Рачо Стоянов" ще се играе постановката „Животни".
***
Добрич.
От 09.00 ч. в Центъра за защита на природата и животните първото издание на „ДоброЖънци
Фест".
***
Добрич.
От 10.30 ч. на пл. „Свобода" ще се проведе фестивалът „Хлябът, който ни свързва".
***
Добрич.
От 10.30ч. на сцената в Скейтпарка в градската градина „Свети Георги", ще се проведе детски еко празник по повод рестарта на системата за разделно събиране на отпадъци от опаковки.
***
Карнобат.
От 08.00 ч. в храм „Св. Йоан Богослов" ще се проведе света литургия.
***
Карнобат.
От 18.30 ч. на пл."Трети март" ще се проведе празничен концерт.
***
с. Овчарци/Кюстендил.
От 09.30 ч. в храм „Св. Йоан Богослов" ще бъде отслужена архиерейска света Литургия.
***
Ловеч.
От 10.00 ч. ще започне Националният фолклорен събор „Ритъмът на България" 2020.
***
с. Бели Осъм/Ловеч.
От 09.00 ч. в храм „Св. Димитър" ще бъде отслужена архиерейска Златоустова света Литургия.
***
Плевен.
От 10:00 ч. на паркингите на хипермаркети Kaufland на ул. "Сан Стефано"80 ще се проведе есенното издание на „Книги за смет".
***
Русе.
От 10.00 ч. в Лапидариума на Регионален исторически музей ще стартират театрални етюди, представени в тазгодишното издание на „Театрална ваканция в музея".
***
Русе.
От 11.00 ч. на крепостта „Сексагинта Приста" ще се проведе римски пазар.
***
Русе.
От 18.30 ч. на „Сексагинта Приста" ще започне поредното издание на Danube Sunset Sessions.
***
Свищов.
От 17.00 ч. в къщата на търговеца Михаил Аврамов ще се проведе литературното четене на романа на Димитър Димов „Тютюн".
***
Св. св. Константин и Елена.
От 10.30 ч. пред Търговски център Приморски са стартовете на 3-тата лекоатлетическа
обиколка.
***
Стара Загора.
От 10.00 ч. ще започне Фестивала на виното и културното наследство Августиада 2020.
***
Стара Загора.
От 10.30 ч. в Куклен театър ще бъде представен спектакъла „Трите прасенца".
***
Стара Загора.
От 16.00 ч. в Оперен театър ще бъде представена операта „Кармен".
***
Търговище.
От 11.00 ч. в Държавен куклен театър ще бъде представена постановката „Спящата красавица".

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2020 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.