• 20 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1620
  •  GBP / BGN 0.8667
  •  CHF / BGN 0.9150
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Продават на търг гигантско яйце на изчезнала птица

Продават на търг гигантско яйце на изчезнала птица

/КРОСС/Гигантско яйце на изчезнала птица ще бъде продадено на търг. Очаква се за него да бъдат платени около 80 хиляди долара. Смята се, че яйцето е на 400 години. 

То е 200 пъти по-голямо от кокоше яйце и е от Слонска птица. Това е най-голямата птица, живяла някога на Земята. Била е висока 3 метра, с тегло половин тон. 

Според учени последните екземпляри са се срещали до 17 век на остров Мадагаскар, но са били изтребени от ловци. Яйцето е най-голямото запазено до днес.

Преди около 100 години тези яйца са били много популярни сред колекционери, но малко от тях са в такова добро състояние.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.