• 19 Юни 2025 |
  •  USD / BGN 1.6995
  •  GBP / BGN 2.2870
  •  CHF / BGN 2.0800
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Утре от 10 ч. до 21 ч. за облекчаване на трафика се променя организацията на движение през тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на АМ „Хемус“

Утре от 10 ч. до 21 ч. за облекчаване на трафика се променя организацията на движение през тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на АМ „Хемус“

/КРОСС/ Утре - 6 май, от 10 ч. до 21 ч. временно се променя организацията на движение при тунелите „Топли дол" и „Правешки ханове" на АМ „Хемус". Целта е улесняване на пътуването и очаквания интензивен трафик, в края на поредицата от почивни дни.

Във вторник, когато движението към столицата се очаква да бъде интензивно, в тунелите „Топли дол" и „Правешки ханове" ще има две ленти за пътуващите в посока София леки автомобили и тежкотоварни камиони над 12 т.

Временно ще бъдат въведени ограничения и обходни маршрути за пътуващите в посока Варна. Трафикът на тежкотоварните камиони над 12 т ще бъде временно ограничен. Превозните средства ще се отклоняват при изхода на София по път I-1 София - Ботевград, при магазин „Джъмбо", до пътен възел „Яна", където ще изчакват на място. Леките автомобили за Варна ще преминават по обходен маршрут от пътен възел „Витинска река" /при 30-ти км/, по път I-1 София - Ботевград, път II-17 и при 47-ми км при пътен възел „Ботевград" ще продължат по АМ „Хемус". От пътен възел „Правец" /при 52-ри км/ ще се отклоняват отново по път I-3 и ще се връщат на магистралата при пътен възел „Осиковска Лакавица" /при 60-и км/.

Тежкотоварните камиони над 12 т, превозващи опасни товари, живи животни, бързоразвалящи се хранителни продукти, товари на температурен режим и специализирани екарисажни камиони няма да бъдат спирани. Те ще се движат съгласно организацията на движение за леките коли във всички дни. 

По преценка на МВР и ОПУ-София могат да се предприемат допълнителни действия за улесняване на движението и повишаване на пропускливостта на автомобилите.

Агенция „Пътна инфраструктура" апелира шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да спазват правилата за движение и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик, тъй като се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент. Аварийната лента може да се ползва само в участъците с въведена временна организация за безопасност на движението.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.

 

Пресцентър АПИ 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.