• 12 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1765
  •  GBP / BGN 0.8649
  •  CHF / BGN 0.9163
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Войната в Украйна

Войната в Украйна
Гости: Елена Поптодорова – дипломат, Валерий Тодоров - журналист

/КРОСС/ Снощи, в предаването „Още от деня" по БНТ Елена Поптодорова каза, че не вижда краят на войната в обозримо бъдеще. „Но защо толкова мъчително върви този процес? Виждаме една промяна в речника на Путин, който отваря врата за преговори, разбира се с всички условия, които Русия поставя".

Състоянието на бойните действия кара Путин да търси с помощта на Тръмп, за да се договори примирие, Путин търси начини да се пристъпи към край на войната, но досега това е сведено само до смяна на речника, без да има повече яснота, смята Поптодорова.

 В същото предаване Валерий Тодоров, каза че единственият благоприятен фактор за отслабване на бойните действия е умората. „Вторият проблем е изтощението на ресурсите във всички видове посоки. От една страна военният потенциал, възможностите за финансиране, от друга страна възможностите на преговарящите страни".

Става все по-трудно да се намерят позиции, които да повлияят върху идеята да се постигне мир, или поне едно примирие, което да позволи да се стигне до рамка на договор, смята Тодоров.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Какъв дипломат е Ленчето, преводачка на Т. Живков и П. Младенов, без висше образование по международна политика. Политическа пеперудка. В материала са съкратени антируските й позиции. Хилеше се гузно на основателните изводи на журналиста В. Тодоров, експерт по руските въпроси.

Преди 56 минути

Анонимен

Колкото й да ни я навирате в очите, тя ще си остане крадливото Ленче-кремче.

Преди 1 часа

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.