-
18 Юли 2025 | 00:15:00
USD / BGN 1.6891
GBP / BGN 2.2626
CHF / BGN 2.0979
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Владимир Путин: Рано е да се говори за победа над коронавируса

08 Юни 2021 | 15:08

/КРОСС/ Президентът на Русия Владимир Путин счита, че е рано да се говори за победа над коронавируса и че международната общност трябва да се замисли какви уроци ще извлече от пандемията, предава ТАСС.
„Въпреки че е твърде рано да се говори за победа над коронавируса, сега трябва да помислим какви уроци да извлечем от това бедствие, как да действаме в бъдеще, ако възникнат такива ситуации", каза държавният глава в приветствието си към участниците във форума „Примаковски четения". Обръщението на президента беше прочетено във вторник от неговия помощник Юрий Ушаков.
Путин подчерта, че пандемията от коронавирус се е добавила към вече съществуващите предизвикателства пред световния ред, „повече от 3,5 милиона души вече са станали нейни жертви". „Неговите сериозни социални и икономически последици също се усещат навсякъде", заяви руският лидер.
Той е уверен, че „борбата с такава опасна инфекция изисква обединяване на усилията на цялата световна общност, честно и равноправно сътрудничество". „За съжаление обаче не всички бяха готови за това", добави Путин.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
17 Юли 2025 | 20:48
Временно се спира движението на метровлакове между станция „Сливница“ и станция „Обеля“17 Юли 2025 | 19:33
Утре се пуска движението в тунелите „Правешки ханове“ и „Топли дол“ на АМ „Хемус“17 Юли 2025 | 18:32
Министър Дилов връчи националното знаме на българския отбор, който ще представи страната ни във 2-рото издание на Международната олимпиада по изкуствен интелектПОЛИТИКА