• 14 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Биков: Смяната на Митов не би довела до по-добра работа на МВР

Биков: Смяната на Митов не би довела до по-добра работа на МВР
„Не може през 3 месеца да сменяме всички шефове на дирекции”, уточни той

/КРОСС/ Смяната на вътрешния министър Даниел Митов не би довела до по-добра работа на МВР. Министерството дължи на обществото много по-качествена работа и отношение, след като им бяха вдигнати заплатите. Това заяви Тома Биков от ГЕРБ в студиото на „Събуди се".

По думите му и преди години е имало същите проблеми в системата. Според него единствените, които искат оставката на министъра на вътрешните работи са „Възраждане" и ПП.

„В МВР също има кадрови проблем. Нека има стабилизиране на системата, задачата ѝ през последните 4 години бе да прави избори", обясни той и добави, че що се отнася до главния секретар президентът иска да ги гони по устав, а те не са в казармата, за да има „падни - стани", допълни той.

Ненаучените уроци: 18 години след Могилино, страната ни още неглижира уязвимите хора (ВИДЕО)

Припомняме, че до политическия трус се стигна след разкриването на нелегалните домове за възрастни хора в село Ягода и Варна.

„Държавните власти разкриха тези незаконни сгради. Това не е хоспис. От Могилино досега има много сериозна промяна. Въпросът обаче е какво се случва с тези хора, защото действително тази услуга е доста скъпа и не всеки може да си я позволи. В същото време има хора с различни заболявания, възрастни, чиито семейства нямат възможност да ги гледат. Защото това е един много тежък проблем, който винаги е стоял. Разбира се, работа на държавата е да организира всичко това. Смятам, че кметовете би трябвало да бъдат интегрирани в този процес, защото те са на място и според мен имат сериозни възможности в тази посока", заяви още Биков.

„България е по-застрашена от този конфликт, отколкото от руско-украинския, защото граничим с мюсюлманския свят. Ако се породи една бежанска вълна, то тя ще мине оттук. Трябва да имаме постоянна организация и да можем да реагираме бързо".

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Най-доброто за България ако ви изметат от политическата сцена.

15.06.2025 13:12:06

Анонимен

Да така е. В украинско-руския конфликт не е толкова страшно да вземеш страна защото това са два славянски, християнски народа, но сега е съвсем различно.

15.06.2025 13:11:26

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.