• 18 Юли 2025 |
  •  USD / BGN 1.6891
  •  GBP / BGN 2.2626
  •  CHF / BGN 2.0979
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Променят движението в участък на АМ „Хемус“

Променят движението в участък на АМ „Хемус“

/КРОСС/ Днес от 6:00 ч. до 18:00 ч. временно се променя организацията на движение между км 0 и 3-и км на автомагистрала „Хемус" в посока София за премахване на крайпътна растителност по банкетите, съобщиха от Агенция пътна инфраструктура (АПИ).

Поетапно в аварийната лента ще се разполага техника и е необходимо шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост. Движението ще се осъществява в активната и изпреварващата ленти, посочиха от Агенцията.

Косенето на тревни площи ще продължи и през следващата седмица. От 7 до 10 юли, между 6:00 ч. и 18:00 ч., ще се отстранява крайпътна растителност в отсечката от 48-и до 55-и км на магистралата, в платното за Варна. Трафикът на моторните превозни средства ще преминава по активната лента на магистралата, като поетапно ще се ограничава преминаването в изпреварващата и аварийната ленти.

От АПИ апелират шофьорите да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.