• 01 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1702
  •  GBP / BGN 0.8663
  •  CHF / BGN 0.9190
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

HP обяви появата на нова линия облачни сървърни решения

HP обяви появата на нова линия облачни сървърни решения

/КРОСС/ Hewlett-Packard анонсираха появата на нова продуктова линия сървърни решения, оптимизиране за доставянето и обслужването на облачни структури.
HP разработват новите сървъри съвместно с тайванската компания Foxconn още от миналата година, но едва сега те бяха представени официално с името си: Cloudline. Освен сървърната линия, компанията анонсира и появата на няколко други сродни продукти. Сървърните решения, концентрирани над обслужването на облачни структури са проектирани така че да могат да поддържат сериозно натоварени среди, състоящи се обикновено от хиляди сървъри. HP споделят, че новите системи на компанията са изградени на стандартни за индустрията принципи и се възползват от "ракловия модел" (rack-scale computers, RSCs) на утилизация на ресурсите. При системите, възползващи се от този модел, функциите, които преди са разположени в сървъра, като системите за енергийна доставка и охлаждане, са част от "ракловата" структура. Подобни системи биват инсталирани в среди, обслужващи множество корпоративни клиентни. Освен това, Cloudline ще се възползва от интелигентната открита платформа за управление Platform Management Interface (IPMI), както и други модерни системи, подпомагащи управлението на хардуера.
С използването на открити хардуерни дизайнерски решения, HP върви по стъпките на Facebook и Microsoft, които вече предприеха подобни решения за обслужване на вътрешните си инфраструктури и своите клиенти. Досега Hewlett-Packard разчиташе основно на проприетарната технология на линията си от решения Proliant.
Cloudline се очаква да споделят спецификации със сходни сървърни предложения от други компании, които се възползват от характеристиките на технологиите на OCP Open Rack и Open Cloud Server, насочени към стандартизиране на компонентите, BIOS елементите, управлението системите, решенията за съхранение на данни и мрежовите технологии, сподели при представянето на новата продуктова линия Джон Громала от HP по време на Open Compute Project Summit. Освен, че Cloudline могат да предложат цена по-ниска с до 25% от тази на Proliant, то новата продуктова линия сървърни решения е изградена с мисъл за безпроблемната инсталация и поддръжка на решения като OpenStack, допълва още Громала. Предполага се, че с Cloudline, HP отправя директно предизвикателство към компании, като Quanta и Inventec, които са се специализирали в раазработката и доставянето на "white-box" сървърни решения, изготвяни по дизайн на клиента. Услугите на тези компании се ползват от различни големи имена в индустрията, сред които Google, Facebook и Amazon.
Очаква се първите продуктови решения от новата серия да излязат на пазара към края на годината, съобщава kaldata.com.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.