• 08 Апр 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

BMW Group си партнира с Rimac Technology за новото i7

BMW Group си партнира с Rimac Technology за новото i7

/КРОСС/ BMW Group обяви ново партньорство с Rimac Technology, което се изразява в интегрирането на иновативна високоволтова батерия в новото BMW i7, предава Автопрес.

"Целта на съвместния проект е да се внедри технологията Gen6, разработена от BMW, за иновативна високоволтова система за съхранение на енергия за по-голям пробег и по-висока скорост на зареждане в новия изцяло електрически BMW Серия 7 Седан", посочват от BMW Group.

"Бързо внедряваме технологиите на Neue Klasse в цялото ни портфолио от модели- включително, разбира се, и в нашия изцяло електрически луксозен седан", посочва Томас Енгелхард, старши вицепрезидент на подразделението Високоволтови системи за съхранение и Зареждане на BMW Group. "Екипите на двете компании разработиха специално решение за новото BMW i7".

"BMW винаги е била известна с това, че издига инженерните си постижения на най-високо ниво, което направи това сътрудничество особено вълнуващо за нас", коментира Мате Римац, основател и президент на Rimac Group и изпълнителен директор на Bugatti Rimac. "Заедно разработихме високоволтова батерийна система, която отключва пълния потенциал на новите цилиндрични клетки в рекордно кратко време, осигурявайки значителни подобрения в енергията, пробега и производителността на зареждане. Горди сме, че сега виждаме тази система да се произвежда в голям мащаб в нашия нов Rimac Campus".

Новото BMW i7, което ще бъде представено за първи път по време на международното изложение Auto China 2026 в Пекин на 22 април, използва произведени от Rimac Technology високоволтови батерии, които след това ще бъдат доставяни като готови елементи за сглобяване в глобалното "родилно" на седмата серия- в Динголфинг.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.