• 17 Юли 2025 |
  •  USD / BGN 1.6858
  •  GBP / BGN 2.2587
  •  CHF / BGN 2.0972
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

40% от световното население няма условия за миене на ръцете

40% от световното население няма условия за миене на ръцете

/КРОСС/ Пандемията от коронавируса подчерта ключовата роля на хигиената
Близо 3 милиарда души или 40% от населението на света нямат условия да поддържат елементарна хигиена на ръцете си у дома, показват последни данни на УНИЦЕФ.

Фондът предупреди, че недостъпността до елементарна хигиена като миене на ръцете за милиони хора означава повишен риск от коронавирусна инфекция и други заболявания.
Според доклад на УНИЦЕФ, публикуван на Световния ден за миене на ръцете, в най-слабо развитите страни почти три четвърти от населението не могат да си мият ръцете у дома. Около 43% от училищата с 818 милиона ученици нямат достъп до измиване на ръцете със сапун и вода, а в най-бедните страни процентът на училищата без място за миене на ръце се увеличава до 70%, съобщава ООН.

Изпълнителният директор на УНИЦЕФ за водата и хигиената Кели Ан Нейлър отбеляза, че пандемията от коронавируса подчертава ключовата роля на хигиената на ръцете в превенцията на заболяванията и че е недопустимо най-уязвимите общности да не могат да използват най-простите методи за защита на живота. УНИЦЕФ, съвместно със Световната здравна организация (СЗО), стартира инициатива за хигиена на ръцете за всички, за да подобри достъпа до места за миене на ръце, вода, сапун и дезинфектанти във всички зони.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

банка за стволови клетки https://www.future-health.bg/

19.10.2020 12:39:37


БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.