• 23 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1595
  •  GBP / BGN 0.8642
  •  CHF / BGN 0.9119
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Гръцкият военен министър: Русия защити гърците в Крим от фашистите в Украйна

Гръцкият военен министър: Русия защити гърците в Крим от фашистите в Украйна

/КРОСС/ Трябва да си сътрудничим с Русия и да направим всичко възможно да паднат санкциите, заяви Панос Каменос.

Гръцкото население в Крим винаги е имало тесни връзки с местните рускоезични населения. Имаме обща Църква, вярваме в едни и същи ценности и просто беше невъзможно гърците да не бъдат защитени от фашисткото правителство на Украйна.

Това заяви пред „Газета.Ру" гръцкият министър на отбраната Панос Каменос, споделяйки впечатленията си от срещата с руския патриарх Кирил.

Да, действително гръцкото население в Крим беше подложено на нападки от страна на фашисткото правителство на Украйна и присъствието на руски сили беше защита за гръцките семейства, казва Каменос.

От много години Гърция е приятел и съюзник на Русия. Ние заедно изповядваме православната вяра, имаме и обща история. В Русия живеят над 300 000 гърци. Русия ни подкрепяше в тежки времена, включително и по времето на кипърската криза, заключава гръцкият министър.

Да, ние членуваме в НАТО и ЕС и моето послание към тези организации е: трябва да си сътрудничим с Русия и да направим всичко възможно да паднат санкциите. Санкциите се превърнаха в катастрофа не само за Русия, но и за ЕС, казва Панос Камменос.

Той твърди, че „Гърция е готова да изпълни ролята на посредник между Русия и страните в НАТО и ЕС".

Източник: http://www.blitz.bg

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

а нашия педал дали ще каже същото

20.04.2015 12:00:24

Анонимен

Достойна позиция .

20.04.2015 11:57:49

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.