-
31 Март 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Жената на жертва в катастрофата, причинена от 17-годишен, се обърна към семейството на момчето: „Съжалявам, че имате такъв син”
12 Юли 2024 | 10:47
/КРОСС/ Протестно траурно шествие започва по улиците на Велико Търново. Колоната от таксиметрови автомобили ще премине и по пътя София-Варна. Причината - отдаване на почит към загиналите двама мъже в началото на седмицата при катастрофа със 17-годишен младеж без книжка. Единият от починалите беше таксиметров шофьор, а неговите колеги настояват за контрол по пътищата на страната.
Анета Лазарова от близо шест години живеела на семейна начала с починалия Огнян Георгиев. Тя също присъства на шествието в негова памет. В ефира на „Здравей, България" жената благодари на работодателя на жертвата, че е помогнал за погребението му.
„Почти всички загубихме вярата си в правосъдната система. Призовавам младите хора да бъдат по-отговорни, но всичко зависи от възпитанието и семейната среда", каза тя.
Анета се обърна към семейството на 17-годишното момче, причинило трагичната катастрофа, с думите: „Съжалявам, че имате такъв син".
Стефан Иванов е собственик на таксиметровата фирма, в която работел загиналият мъж. „Настояваме за по-голяма отговорност при шофиране и за по-голяма наказателна отговорност", заяви той.
Познати на семейството на неправоспособния шофьор чували, че синът биел и заплашвал системно родителите си.