•  CHF / BGN 1.9974
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 16°C

Манчестър Сити разби РБ Лайпциг със 7:0, Интер надхитри Порто

/КРОСС/Свиреп "Манчестър Сити" се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като на реванша на "Етихад" разби с 7:0 РБ "Лайпциг" и с общ резултат 8:1 елиминира германците. Под светлините на прожекторите беше Ерлинг Холанд, който заби фамозните пет гола в сблъсъка, като още през първото полувреме се отчете с хеттрик.

Илкай Гюндоган реализира четвърто попадение в 49-ата минута, а В 53-ата и в 57-ата минута отново Холанд бе в прегръдките на съотборниците си, когато за общо пети път порази вратата на съперника. Крайният резултат 7:0 оформи Кевин Де Бройне.

В другия двубой Интер и Порто завършиха 0:0 на „Ещадио до Драгао" в реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига. „Нерадзурите" се класираха за следващата фаза на турнира заради безценната си победа с гола на Ромелу Лукаку в първия мач.