-
12 Авг 2026 |
USD / BGN 1.1540
GBP / BGN 0.8548
CHF / BGN 0.9351- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Таксиметровите шофьори излизат на пореден протест в София на 20 декември, петък
16 Декември 2024 | 12:31
/КРОСС/ Таксиметрови шофьори излизат на нов протест. Той ще бъде в петък, 20 декември. Причината - все още не е решен проблемът с повишените цени на полиците за застраховка „Гражданска отговорност"., които трябва да плати бранша.
След недоволството на таксиметровите шофьори няколко институции започнаха проверки, но и към момента решение на проблема - няма. Затова те са в готовност да се обърнат и към Народното събрание от гл. точка на промени в законодателството.
Таксиметровите шофьори ще се срещнат и с президента Румен Радев в понеделник. Ако решение не бъде открито и след Нова година, те ще образуват колона от автомобили до Брюксел.
„Ако институциите не ни помогнат, ще обявим протест, национален, не само на шофьорите, но и обикновените хора. Трябва да има ясен и прозрачен модел да има бонус-малус система, която да гони джигитите", обясни Кирил Кирилов.
„Протестът е обявен за 20 декември, щяхме да затваряме магистрали, пътища, но се отказахме, за да не попречим на светлите празници на хората. Затова решихме протестът да бъде в София. Ако не се стигне до решение до Нова година, протестните действия ще продължат и ще преминат извън рамките на държавата", добави Снежана Никова.