• 23 Юни 2025 |
  •  USD / BGN 1.6985
  •  GBP / BGN 2.2910
  •  CHF / BGN 2.0774
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Шойгу: НАТО и ЕС провеждат програми за подготовка за пряк конфликт с Русия

Шойгу: НАТО и ЕС провеждат програми за подготовка за пряк конфликт с Русия

/КРОСС/ В НАТО и Европейския съюз стартираха програми, насочени към подготовка за пряк военен конфликт с Руската федерация. Това се казва в статия на секретаря на руския Съвет за сигурност Сергей Шойгу в "Российская газета".

Шойгу обърна внимание, че европейските елити, „подстрекавани и покровителствани" от Великобритания и Франция, продължават да декларират необходимостта от нанасяне на стратегическо поражение на Руската федерация. „Под акомпанимента на този досаден шум, НАТО и Европейският съюз стартираха програми, целящи да подготвят колективния Запад за пряк военен конфликт с Русия", пише Шойгу.

Той посочва, че тези стъпки „в най-добрите традиции на гьобелсовата пропаганда са оправдани с русофобски измишльотини". "Без да крие експанзионистичния характер на своята политика, колективният Запад си поставя за цел стратегическото поражение на Русия. За постигането на това западните разузнавателни служби предприеха широкомащабни подривни операции срещу страната ни. Освен това се въвеждат безпрецедентни икономически санкции, предназначени да засилят протестните настроения в обществото на фона на значително влошаване на качеството на живот на руснаците", пише секретарят на руския Съвет за сигурност.

„Идеята за присъединяване на Украйна към НАТО, въпреки че отиде на втори план с идването на власт на Д. Тръмп в САЩ, не беше отхвърлена от глобалистките ляво-либерални елити на Запада. Тя отразява мечтата на силите, воювали на страната на нацистка Германия, за нов реванш в близко бъдеще", отбелязва СергейШойгу. "Многонационалният народ на Русия е научил добре уроците от Великата отечествена война срещу фашизма. И днес сме длъжни да направим всичко, за да разгромим възкръсналия нацизъм, да не се прояви античовешката му същност и да се сбъднат глобалистките му планове за прекрояване на политическата карта на света. Именно това определи една от основните цели на специалната военна операция в Украйна", изтъква Шойгу. По думите му, в сегашните условия нараства ролята на Съвета за сигурност на Руската федерация в организацията на държавното и военно управление. Съветът за сигурност е единственият орган, който в съответствие с конституцията се ръководи лично от президента на страната, заключи Шойгу.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

ГОРЕЩА ВЕРСИЯ: Фиаското на Мерц предвещава края на Урсула и Борисов Еврофашистите се сринаха и в Германия. Падат като домино навсякъде. Фридрих Мерц - ултралиберал и глобалист от соросовото политическо семейство на Борисов - ЕНП, не можа да стане канцлер. Същият, който се закани да милитаризира Германия и да прати пак Вермахта на изток. Бундестага не подкрепи новата коалиция, с която евролибералите се опитаха да се закрепят на власт в Германия, а чрез нея и на гърба на германския народ да продължават да издевателстват над Европа. Без Германия в ръцете си Урсула и компания са свършени, както и всичките им инструменти, с които държат в плен европейските народи, основен сред които е единната им валута. След погрома на частичните местни избори във Великобритания над тамошните слуги на европейската дълбока държава в лицето на закрилника на педофили Стармър, дойде катогоричната победа на антиглобалиста Симон в Румъния, довела да моментална оставка на проукраинската коалиция и светкавична смяна на министър-председателя. Днес падна и най-важният бастион на евролунатиците - Германия. Това е пълно поражение на партиите на статуквото и крах за плановиците в Брюксел и Лондон. В Германия предстои да се случи същото, като в Румъния - победа за "Алтернатива за Германия" след неминуемите предсрочни избори, които предстоят, а Алис Вайдъл ще стане канцлер. "Алтернативата" води според всички социологически проучвания и след този политически провал на Мерц преднината им само може да се увеличава. Без Германия с розовия интернационал на урсулите е свършено, както и с техния Европейски съюз, този, който ни пробутват за НАШ. Идва ред и на българските колаборационисти и слуги на евролиберализма! Има надежда, приятели! Статуквото се срива пред очите ни и сме на прага на нова епоха, всички тези елити, които започнаха войната срещу Русия и докараха Европа до прага на фалит със санкции, зелени идиотизми и джендъризъм, са пътници. Време е да покажем, че и у нас има хора, готови да окажат съпротива, че не сме покорна рая и стадо, както ни наричат правителствените говорители и слуги на евролиберастията. Не се страхувайте, спрете да се кланяте на восъчни фигури и неолиберални мантри. Светът вече е друг и никой нормален човек не вижда перспектива в еврозоната и т.нар. "пълна" интеграция в ЕС. 16 май, зала 1 на НДК, 18,30 - да кажем НЕ на еврофашистката диктаура и ДА на българския лев и демокрацията. Да се съберем и да си поискаме РЕФЕРЕНДУМА. Страхил АНГЕЛОВ

06.05.2025 15:50:53

NB! На Шести май т.г.

РУСИЯ ЗАВЕДЕ НАКАЗАТЕЛНИ ДЕЛА СРЕЩУ БЪЛГАРИЯ ЗА ОСКВЕРНЯВАНЕ НА ПАМЕТНИЦИ! Следственият комитет на Руската федерация води разследвания по над 20 наказателни дела за оскверняване на съветски военни паметници в 15 европейски държави, включително България, съобщи неговият ръководител Александър Бастрикин, цитиран от ТАСС. Освен България, останалите са Латвия, Литва, Естония, Украйна, Полша, Германия, Чехия, Гърция, Австрия, Швейцария, Финландия, Словакия, Румъния и Молдова, допълва БТА. И, за съжаление, подобен факт вече е регистриран в Русия - братската могила в село Казача Локня в Курска област, отбеляза Бастрикин.

06.05.2025 15:04:13

Анонимен

Явно еврофашугите искат края на Земята, като не могат нищо друго...

06.05.2025 14:51:42

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.