•  GBP / BGN 2.2865
  •  CHF / BGN 2.0041
  • Времето:  София 22°C

Надал отпадна от турнира в Рим, Джокович продължава напред

/КРОСС/ Световният №2 Рафаел Надал отпадна от "Мастърс" турнира в Рим след изненадваща загуба в два сета от Диего Шварцман 2:6, 5:7 в среща от четвъртфиналите.

Деветкратният шампион в италианската столица не показа най-доброто от себе си, докато аржентиснкият му съперник беше на висота.

Шварцман допусна много малко грешки, докато Надал имаше срив в играта си. Испанецът завърши с едва 43% вкаран първи сервис и само 48% спечелени точки при него (13 от 27). Той беше пробит общо пет пъти в мача.

В следващия кръг Шварцман ще играе с Денис Шаповалов, който отстрани Григор Димитров.

В друг интригуващ мач Новак Джокович победи 97-ия в света Доминик Кьопфер с 6:3, 4:6, 6:3. Световният №1 се нуждаеше от 2.12 часа, като си изпусна нервите след загубения втори сет и счупи ракета. Все пак сърбинът намери сили, за да се справи с германския си опонен.

В полуфиналите той ще играе с Каспер Руд, който отстрани четвъртия поставен Матео Беретини.

Джокович продължава да няма загуба през 2020 г., след като отпадна от US Open заради дисквалификаация. Сърбинът е с 29 поредни успеха.