-
19 Май 2026 |
USD / BGN 1.1648
GBP / BGN 0.8702
CHF / BGN 0.9144- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Повечето случаи на коронавирус в "Пирогов" са тежки
13 Август 2021 | 10:45
/КРОСС/ Натискът към „Пирогов" е по-сериозен, повечето случаи на коронавирус са тежки. В момента се лекуват 36 души при нас, като 6 са в интензивни отделения. Това каза проф. Иван Поромански - директор на УМБАЛСМ "Пирогов". Той добави, че болницата е подготвена за нова евентуална четвърта вълна, както и ако има заболели деца.
Според Поромански тежките случаи вероятно се дължат на това, че е летен сезон и късно посещават болница. Той посъветва хората да си правят тестове, дори и бързи, за да хванат инфекцията на време.
Според директора на спешната болница е важно и да се ваксинираме, като ваксини има, но желаещите са по-малко. За фургона пред „Пирогов" той обясни, че е преместен в три кабинета в медицинския център на болницата заради жегите