• 18 Юни 2026 |
  •  USD / BGN 1.1591
  •  GBP / BGN 0.8646
  •  CHF / BGN 0.9193
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Адв. Емануил Йорданов: Виновник в случая с „Баба Алино“ ще е или държавата, или общината

Адв. Емануил Йорданов: Виновник в случая с „Баба Алино“ ще е или държавата, или общината

/КРОСС/ ДАНС са замесени по някакъв странен начин в случая от Варна. Не мисля, че има друг случай, при при който шеф на ДАНС да посочи определени лице, като заплаха за националната ни сигурност, а 4 дни след това да отмени заповедта си. Аз не мисля, че може да има такъв аргумент, който да доведе до промяна на 180 градуса на аргументите на едно лице. За 4 дни явно се е поправил, заяви бившият министър на вътрешните работи адв. Емануил Йорданов в предаването „Още от деня" по БНТ.

Нареждане за това може да е от едно място, което стои над него или от няколко места. Над шефа на ДАНС стои министър-председателят. Шефът на ДАНС е много тясно свързан с ръководството на прокуратурата. През последните години нашата прокуратура бяха много боязлива и всеки можеше да си прави каквото иска, уточни той.

Според мен задържането на Благомир Коцев беше политически акт. Той целеше уязвяване не само на Коцев, а и на политическата сила, към която той принадлежи. Задържането служи за това да се отнеме възможността на задържаното лице да се укрие или да извърши друго престъпление. В случая не бе така, посочи юристът.

В случая с „Баба Алино" става дума за широкомащабно престъпление от хора в различни структури на администрацията. Когато една община се ръководи от една партия много години е нормално хората в администрацията да мислят по един и същ начин и резултатът да е този, смята той.

Много трудно свързвам снимките от този квартал със законовото понятие „търпимост". Не виждам как едно удостоверение за търпимост, може да помогне в този случай. Когато започне производството трябва да се ангажират доста сериозни вещи лица и експертизи на документите, каза бившият вътрешен министър. По отношение на факта, че собствениците са плащали данъци и сметки, Йорданов заяви: Някой в общината е свършил хубава работа".

По думите му при сделки за имоти трябва да се търси сериозен нотариус.

Той попита как собственик на едно частно дружество е успял да успее да осъществи това, което сега удиви цялата държава. Според него в случая говорим за една криминална дейност, от която се печелят много пари, допусна адв. Йорданов.

Юристът бе категоричен, че собствениците могат да си потърсят правата. „Когато има един административен акт в нарушение на закона, това директно сочи към нарушение от страна на институциите". Той заяви, че виновник в случая ще е или държавата, или общината. Според него някои от хората пак ще успеят да се скрият.

Емануил Йорданов призна, че не вярва на тази прокуратура в момента и посочи, че има случаи на изчезвания на дела. В съдебната система има много хора, които работят безупречно и трябва да се дава път на тях, коментира още той.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Проф. Огнян Минчев

35 години Черноморието е разграден двор | 02 Jun 26 Няма здраво място - нито по йерархията на властта, нито по мутренските кьошета на т.нар. голям бизнес. Поставени български политици са помогнали на международен мошеник - създател на строителни пирамиди - да остане в България, да нарушава закона, да пере пари и да мами голям брой хора, купили жилища в незаконния му комплекс. Ако обаче украинският посланик г-жа Илашчук е разтворила чадър над въпросното лице - украински гражданин, тя трябва да знае, че с подобен акт тя самата допринася към разгръщането на антиукраинската пропагандна кампания в България, за която и аз си позволих да пиша преди няколко дни. Смешни са воплите на заинтересованите лица и политически фактори - как можело да се допусне подобно безобразие в местността Баба Алино над Златни пясъци. През последните 35 години Варна и цялото ни Черноморие представляват разграден двор, в който оперират и господстват поредица от международни мафии - повечето с произход от бившия Съветски съюз: руска, украинска, чеченска, грузинска... Конците, за които са вързани тези мафии отиват нагоре и навътре зад кулисите - на североизток, защото тяхната криминална дейност не е само икономическа, но и (гео)политическа... Те оперират свободно и поради системното сътрудничество на тези международни аферисти с местните мутри - трибуквени групировки, батки, както и с корумпираните високопоставени представители на политически и държавни институции - както местни, така и национални - на България. Варна е особено добър пример - вижте кой управлява града след 1998 г. и не питайте защо черноморската столица се превърна в пария на българското черноморско крайбрежие. Сега главните действащи лица в този срамен процес, превърнал в хавра най-големия ни черноморски град (както и по-малките населени места по брега) с патос се обвиняват едни други как можело да стане такова нещо. Е, какво като е станало - то не се случва всеки ден, а през ден и не все на едно и също място, а по целия бряг на Черното море - ту тук, ту там. Няма здраво място - нито по йерархията на властта, нито по мутренските кьошета на уж големия бизнес. Този път във фокуса е руснак, станал през 2009 г. украинец. Вчера може да е бил украинец, станал руснак или някакъв друг. Виновен е кметът - и сегашният, и предишният и по-предните. Ама какво да правят и те - и те хляб ядат. Как ще станеш кмет, ако не отидеш да запалиш една свещ горе на хлебозавода? А оттам нататък - прави си сметката, не си въвирай физиономията където не ти е работа, взимай си твоето и си затваряй устата... Как пък от 35 години никой не мъцна какво се случва по тези географски ширини! Плащаш си рушвета, гледаш си работата, заобикаляш закона - където и когато може и се налага, взимаш си твоето и си налягаш парцалите. Правиш се на луд - дори и отходният канал на Варна да се скъса и да се излее в езерото и в залива... Сега случаят КУБ вдигна шум - по каквато и да е причина. Нека използваме този шум за да разплетем големия чорап, а не само бримката, която гостоприемната за многобройни мафиотски дела черноморска територия е пуснала на Баба Алино. Ама няма мераклии за това голямо разплитане... Омертата си е омерта. А главните действащи лица винаги са на власт - който и да е на официалния връх на държавата...

02.06.2026 12:18:54

Анонимен

Тоя ако е такъв адвокат какъвто вътрешен министър беше, олеле мале..........................................

02.06.2026 12:08:13

Анонимен

Голяма част от собствениците в този комплекс и наводнения Елените са чужденци, които не са знаели в каква корупционно-мафиотска страна са попаднали. Причината е красивата ни природа, която ги е привлякла.

02.06.2026 11:40:39

Анонимен

Едва ли случая с „Баба Алино” е единствен в България. Това е върхът на айсберга на начин на действия при управлението на държавата. Страната се е превърнала в авгиев двор и трябва много сериозно чистене, но няма да стана за кратко време.

02.06.2026 11:29:42

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.