• 07 Яну 2026 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Психолог за случая с разменените бебета:Развръзката по случая е била най-добрата възможна

Психолог за случая с разменените бебета:Развръзката по случая е била най-добрата възможна

/КРОСС/ Връщането на разменените бебета при биологичните родители можеше да отнеме още 3 месеца в най-лошия възможен сценарий. Това каза адвокатът на едно от семействата Стоян Стойков в предаването „Тази събота" по бТВ.

Правният вариант е щял да бъде по-дълъг, а в случая е намерен най-приемливият морален вариант. „В тази посока у нас няма съдебна практика и в кантората ни го приехме като предизвикателство. Стигнахме до извода, че единственият вариант е иск по правен път. Това означаваше, че с времето ще се проточи, а имахме специфични условия - говорехме за дете на 3 месеца към онзи момент", коментира той.

Стойков обясни, че ако са били тръгнали по правен път, то вероятно е щяло да се стигне до нова ДНК експертиза. Това е щяло да проточи случая с не по-малко от 3 месеца.

Адвокат Стойков заяви, че до вчерашния ден майките не са общували помежду си. Разменили са контакти помежду си, но дали ще общуват впоследствие ще решат самите семейства.

Според психолога Дора Прангаджийска развръзката по случая е била най-добрата възможна. „Случва се сравнително навреме, защото до четвъртия месец енергията на бебето е обърната към него, след четвъртия месец започва връзката с външния свят и затова казвам, че е възможно най-доброто време, за да може когато бебето сега започва в чисто психичен план развитието си, да общува с външния свят, то да започне да общува наистина с неговата биологична майка. Травма за тези първи 4 месеца няма", обясни психологът.

Преживяването на смесени чувства е съвсем нормално и очаквано и в бъдеще. Възможно е майките да преживяват тъга по детето, с което са се разделили, гняв, самообвинение, страх, тревожност, вина. „Добре е да си ги позволи всяка една от майките, но когато влиза в контакт с детето, да бъде на чисто", подчерта Прангаджийска.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.